Co ciekawego można zobaczyć w Patan, Nepalu?

Patan, najstarsze ze wszystkich trzech miast doliny Katmandu. Jest najbardziej znany ze swojego artystycznego dziedzictwa. Jest to prawdopodobnie jedno z najstarszych buddyjskich miast na świecie. Miasto położone jest na płaskowyżu przez rzekę Bagmati. Inną nazwą Patan jest Lalitpur. Miasto jest otoczone 4 etapami jako 4 rogi Patan, po jednym na każdym rogu jego głównych punktów. Mówi się, że te stupy zostały zbudowane przez słynnego cesarza Ashokę. Jest to jeden z najbardziej eleganckich skarbów architektury, z których Patan jest bardzo dumny. O urodzie Patana, zachodnia pani pisarz musi to powiedzieć – “Patan oznacza wieczność, a place zamek królewski to spektakularny widok Azji”. Naprawdę jest tam pełno hinduskich świątyń i buddyjskich zabytków z brązowymi bramami, bóstwami opiekuńczymi i wspaniałymi rzeźbami, a wielu odwiedzających przybywa tu, aby zobaczyć te zabytki. Plac zamek królewski jest słynnym miejscem odwiedzin. Plac jest pełen starożytnych miejsc, świątyń i sanktuariów, które słyną z wykwintnych rzeźb.


Dawny kompleks pałacowo-królewski jest centrum życia religijnego i towarzyskiego Patan i mieści muzeum, w którym znajduje się szereg brązowych posągów i obiektów religijnych. Istnieją trzy główne dziedzińce  nazywane centralnie Mul Chowk, Sundari Chowk i Keshav Narayan Chowk . Sundari Chowk posiada w swoim centrum arcydzieło architektury z kamienia, królewską wannę o nazwie Tushahity.

Główna atrakcja w Patan

 • Muzeum Patan
  To muzeum na placu zameku specjalizuje się w posągach z brązu i przedmiotach religijnych. Jest uważany za jeden z najlepszych muzeów w Azji.
zamek królewski patan
Muzeum Patan
 • Świątynia Mahabouddha
  Ta świątynia Buddy ciekawie zbudowana w stylu hinduskim Shikara – ma pięć złotych sterczyn. Wszystkie mają kształt stupy, symbolizujący pięć podstawowych elementów.
 • Hiranya Varna Mahavihar
  Zlokalizowana wewnątrz kwabadehul, ta trzypiętrowa złota pagoda Lokeshwar (pana Buddy) została zbudowana w XII wieku przez króla Bhaskara Verma. Jest znany jako złota świątynia. W górnej części pagody znajdują się złote wizerunki Pana Buddy i wielkie koło modlitewne.
 • Zloty Okno
  Został specjalnie zbudowany dla króla Siddhi Narasingha malla. Jego oddanie dla Pana Kryszny, a także buddyjskiego boga współczucia Karunamaya Lokeshwar jest znanym epizodem w nepalskiej historii religii.


  Zloty Okno
 • Świątynia Kryszny
  Słynna świątynia, która została zbudowana w 17 wieku, świątynia Pana Kryszny zajmuje kierownicze stanowisko w kompleksie pałacowym Patan. Jest to jedyna świątynia w Nepalu, która ma 21 świątyń i jest w całości wykonana z kamienia. Większość ważnych scen ze starożytnych eposów hinduskich – Ramajany i Mahabharaty – zostało wygrawerowanych na fryzach.  Świątynia Kryszny
  Krishna Tample
 • Złota Świątynia
  Ta złota świątynia Buddy w Patan jest najstarszym najbogatszym i najbardziej znanym pomnikiem. Zbudowany w XII wieku słynie z pięknych dzieł złota, które świecą bardzo łaskawie.
Plac zamek krulewski,Patan,Nepal
Patan Durbar Squaren, Nepal

Related posts

Leave a Comment